Które Znaki Zodiaku mają Nałogi Uzależnienia

Zobacz czy które znaki zodiaku są skłonne do nałogów.  Które gwiazdy sprzyjają uzależnieniom?  Większa skłonność do nałogów taki jak palenie papierosów, picie alkoholu, gier komputerowych czy innych uzależnień może być powiązana z konretnymi znakami zodiaku.  Porównajmy znaki zodiaku i ich skłonności do używek i innych nieporządanych dla zdrowia uzależnień.

Znaki Zodiaki i ich skłonność do uzależnień

Skłonność do uzależnień może być związana z wieloma czynnikami, takimi jak genetyka, środowisko, doświadczenia życiowe i cechy osobowości. Chociaż znak zodiaku nie jest jedynym czynnikiem determinującym skłonność do uzależnień, istnieją pewne cechy charakterystyczne poszczególnych znaków zodiaku, które mogą wpływać na to, jakie uzależnienia mogą być bardziej powszechne u danej osoby.

Baran i nałogi

Baran lubi imprezy z dodatkiem alkoholu, potrafi się upić do nieprzytomności i potem nie pamiętać co się wydarzyło. Ten znak lubi dobrą zabawę i ostrą jazdę, czasem brawurowo szasta pieniędzmi i nałogowo grywa w kasynach. Lubi ryzyko i ma skłonność do przesady, ale jeśli raz upadnie to szybko się podniesie. Baran, jeśli postanowi zerwać z nałogiem to uda mu się wyjść z niego bez szwanku. To znak silnej woli i determinacji.
np. Katarzyna Figura, Hubert Urbański

Byk i nałogi

Byk lubi uciechy życia, uwielbia dobrą kuchnię i przyjęcia suto zakrapiane alkoholem. Ponieważ Bykiem włada Wenus, która powoduje skłonność do ulegania przyjemnościom i wpadaniu w nałogi, Byk powinien uważać na alkohol i nie ulegać namowom znajomych na przyjęciu. Byk nie miewa umiaru w piciu i musi zacząć się hamować. Jeśli Byk zauważy, że alkohol sprowadza go na dno, że przez swój nałóg zaczyna się staczać, to uparcie będzie się starał z tego wyjść. Jeśli postanowi z czymś zerwać to będzie w tym konsekwentny. Gorzej z papierosami, z tym nałogiem Byki nie potrafią sobie poradzić.
np. Anna Mucha, George Clooney

Bliźnięta i nałogi

Ten znak znany jest z nieodpowiedzialności i niefrasobliwości. Ponieważ lubi dobrą zabawę i ostre imprezy to często sięga po alkohol. W tym znaku bardzo często zdarzają się osoby popadające w alkoholizm, szczególnie widoczne jest to wśród mężczyzn. Bliźnięta nie mają umiaru, nie potrafią zatrzymać się wtedy kiedy powinny i czasem jest już za późno, aby zerwać z nałogiem. Zodiakalne Bliźnięta lubią też sięgać po wszelkie środki wpływające na świadomość, więc powinny unikać tabletek na uspokojenie i substancji narkotycznych.
np. Angelina Joolie, Anja Rubik

Rak i nałogi

Rak to znak słabej woli, szalenie wrażliwy i posiadający ogromną skłonność do stanów depresyjnych. Rak miewa tak często zmienny nastrój, że trudno za nim nadążyć. Zamartwianie się i snucie czarnowidztwa powoduje, że Rak niestety ma sporą skłonność do tego, aby ten kiepski nastrój sobie poprawiać. Sięga wtedy po alkohol lub zalicza sesje u psychologa. Niestety jeszcze częściej zażywa środki psychotropowe i nasenne, by w ogóle móc normalnie funkcjonować. Rak to wrażliwiec o skłonnościach samobójczych i niestety nałogowiec. Potrzeba mu wsparcia bliskiej osoby.
np. Anna Dymna, Miley Cyrus

Lew i nałogi

Lew to znak, który nie ulega wpływom, nie ma też skłonności do używek, alkoholu czy innych czynności, szkodzących mu lub powodujących uzależnienie. Lew jest zbyt dumny aby poddać się nałogowi i stracić kontrolę nad swoim życiem. Lew jest osobą, która może się jedynie uzależnić od wystawnego trybu życia i drogich przyjemności, takich jak wycieczki zagraniczne, czy spa lub drogie restauracje lub markowe ciuchy. Od tego Lew może się uzależnić i to może być jego nałogiem, tego typu rzeczy żaden Lew sobie nie odmówi.
np. Jennifer Lopez, Madonna

Panna i nałogi

Z tym znakiem nigdy nic nie wiadomo, bo ma skłonność do prowadzenia innego trybu życia przed znajomymi i rodziną i innego ze samym sobą. To osoby bardzo skryte i zamknięte w sobie, więc mogą pozornie zgrywać osoby bez wad, by w domowym zaciszu sięgać po alkohol. Ten znak może być uzależniony od środków nasennych i używek, pomocnych przy depresjach lub obniżeniach nastroju. Panna często korzysta z alkoholu aby poczuć się odważniejszą.
np. Michael Jackson, Rober De Niro

Waga i nałogi

Waga to osoba towarzyska i nie stroniąca od przyjemności. Uwielbia dobre jedzenie i biesiadowanie przy stole oraz imprezy suto zakrapiane alkoholem. Ten znak może mieć skłonność do uzależnienia, szczególnie do trunków dobrej jakości. Ani się spostrzeże a bez kieliszka nie będzie mogła zasnąć. Waga powinna uważać na nałogi, które jej szkodzą, np. na papierosy.
np. Michael Douglas, Catherine Deneuve

Skorpion i nałogi

Jeśli Skorpion posiada jakiś nałóg to raczej nie będzie to alkohol. Skorpion lubi być trzeźwy i zawsze musi kontrolować sytuację. Za to bardzo lubi leki, tabletki, zapach apteki i substancji chemicznych, więc stąd spore zainteresowanie środkami nasennymi, poprawiającymi nastrój i zmieniającymi stan umysłu. Skorpion to Pluton, a więc wszystko co ciemne, ukryte, podziemne, ostre, odważne i seksualne. Możliwe są więc u niego uzależnienia od seksu i wszelkie zboczenia na tym tle.
np. Kayah, Julia Roberts

Strzelec i nałogi

Strzelec jako znak podlegający Jowiszowi, musi uważać na uzależnienia od alkoholu. W tym znaku często spotyka się osoby, które nie szczędzą sobie tego typu trunków. Strzelec zawsze przesadza i znany jest z braku umiaru we wszystkim co robi. Ten brak umiaru przejawia się w jedzeniu, piciu i szastaniu pieniędzmi. Jeśli Strzelec posmakuje alkoholu to możliwe, że nie będzie wiedział kiedy przestać, a że nie zastanawia się za bardzo nad konsekwencjami to ma spore szanse na uzależnienia. Kolejnym słabym punktem tego znaku jest hazard. Jeśli Strzelec raz wygra to może chcieć wygrać jeszcze więcej i zostać bankrutem. Bo dla Strzelca albo wszystko albo nic.
np. Tina Turner, Steven Spielberg

Koziorożec i nałogi

Koziorożec to kolejny typ w zodiaku, który ma najmniejsze szanse na uzależnienie. Bo dla Koziorożca największą życiową porażką jest stoczenie się lub bycie nałogowcem. Szczególnie stroni Koziorożec od alkoholu, często przez całe życie będąc abstynentem. Ten znak ma małe szanse na alkoholizm i na jakiekolwiek inne uzależnienia, bo jest zbyt czujny, zbyt ostrożny i zbyt roztropny aby dać się wciągnąć w coś, od czego będzie zależny. Jest zbyt dumny i niezależny aby być więźniem czegokolwiek.
np. Jim Carey, Rowen Atkinson

Wodnik i nalogi

Wodnik to znak ekscentryczny i z Wodnikiem nigdy nic nie wiadomo. Wodnik potrafi być abstynentem, by potem nieoczekiwanie wylądować na ulicy z butelką wódki w ręce. Wodnik może być milionerem by nagle zostać bankrutem. Z tym znakiem trzeba uważać, bo jest to najbardziej nieobliczalny typ i jego zachowania i wybory trudno przewidzieć. Generalnie często spotyka się w tym znaku lekkoduchów i kochających przyjemności życia ludzi.
np. Robbie Wiliams, Jennifer Aniston

Ryby i nałogi

Ryby to znak podlegający Neptunowi, a więc to właśnie Ryby mają największą skłonność do alkoholu, narkotyków, tabletek na sen czy uspokajających. Ryby miewają z tym poważne problemy i często popadają w depresję zakrapianą alkoholem. Ryby mają słabą wolę i miękkie charaktery i trudno im wyjść z nałogu, przez brak silnej woli i dodatkową skłonność do ulegania wpływom. Rybę bardzo łatwo do czegoś namówić i wciągnąć w coś, co jest dla niej niekorzystne. To najbardziej narażony na nałogi znak.

 

Podsumowując, warto jednak pamiętać, że to, czy dana osoba będzie podatna na uzależnienia, zależy od wielu czynników, a nie tylko od jej znaku zodiaku. Świadomość i kontrola nad swoimi potrzebami, emocjami i zachowaniami może pomóc w zapobieganiu lub przezwyciężaniu uzależnień, niezależnie od tego, jakie cechy posiada dana osoba związane z jej znakiem zodiaku.

Polecane Artykuły

 • Zodiak na randce

  Jeśli umawiasz się na pierwszą randkę z ukochaną kobietą czy upragnionym mężczyzną, warto wiedzieć jak się zachować, aby zdobyć serce tej osoby na zawsze.

 • Które znaki kochają pieniądze?

  Zobacz jakie podejście do pieniędzy mają poszczególne znaki zodiaku!

 • Czy warto wierzyć w astrologię
  Dlaczego warto wierzyć w astrologię?

  Punktem wyjścia musi być założenie, że układ planet faktycznie wpływa na życie człowieka na Ziemi.   Biorąc pod uwagę jak długo istnieje astrologia i jak wiele osób ją zgłebiało przez tysiące lat, należy sobie zadać pytanie czy warto nie wierzyć w astrologie? Dlaczego mamy poddawać w wątpliwość sens nauki astrologicznej?

 • Wierne_znaki_zodiaku
  Znaki zodiaki i wierność - sprawdź, które znaki zodiaku są wierne a które zdradzają.

  Znaki zodiaku i zdrada - które znaki zodiaku są obarczone skłonnością do zdradzania, a które najczęściej pozostają wierne.  Sprawdź swój znak zodiaku, a pózniej osób z grona najbliższych przyjaciół.  Zdrada nie jest gwarantowanym zachowaniem, ale należy mieć na uwadze te skłonności w czasie związku lub przed jego nawiązaniem.  Szczera rozmowa na ten temat z partnerem może pomóc uniknąć niepotrzebnych nieporozumień. 

 • Symbolika Magii
  Symbolika magii - kolory świec, zapachy, księżyc, dni tygodnia

  Symbolika magii - jeśli chcemy, aby nasza magia działała i aby wykonywane przez nas czary przynosiły pożądany skutek, potrzebna jest podstawowa wiedza z zakresu magii i szeroko pojętej ezoteryki.  W tym celu konieczne jest zapoznanie się z podstawowymi symbolami i przedmiotami magicznymi potrzebnymi do poszczególnych rytuałów.

 • Z kim się przyjaźnić a z kim pracować?

  Z którym znakiem zodiaku warto się przyjaźnić, a z którym lepiej wchodzić w biznes? Sprawdż!

 • Znaki Zodiaku a seks
  Które znaki zodiaku najbardziej kochają seks?

  Zobacz dla których znaków zodiaku seks jest bardzo ważną częścią życia!    Niektóre znaki kochają seks tak bardzi że nie mogą się bez niego obyć nawet przez kilka dni, a inne nie poświęcają mu tyle uwagi, nie pozwalając aby zdominował ich życie.  Dlatego warto mieć to na uwadze w kontekscie par i ich dopasowania zodiakalnego, które może ich zbliżyć do siebie lub stwarzać nieoczekiwane wyzwania.

 • Marilyn Monroe - astrologiczny portret gwiazdy

  Kiedy astrolog patrzy na kosmogram urodzeniowy po raz pierwszy, najpierw zwraca uwagę na największe skupisko planet, może zdarzyć się tak, że cztery planety zgromadziły się w jednym znaku, np. w znaku Strzelca.

Używamy cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.