Znaki_zodiaku_majatek_finanse

Zobacz jakie podejście do pieniędzy mają poszczególne znaki zodiaku!  Dlaczego dla jednych pieniądze stanowią cel w samym sobie, a dla innych - są sposobem do celu.  Nie ukrywajmy, pięniądzę stanowią ważną rolę w życiu każdego człowieka.  

Znaki zodiaku i podjecie do pieniędzy

Kochanie pieniędzy może być cechą charakterystyczną dla różnych znaków zodiaku, ale warto zauważyć, że to, czy dana osoba kocha pieniądze bardziej niż inne, zależy od wielu czynników, takich jak wychowanie, wartości, doświadczenia życiowe i indywidualne cechy osobowości. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że jeden znak zodiaku kocha pieniądze bardziej niż inne, ale można zauważyć pewne tendencje lub preferencje w zależności od charakterystyki danego znaku. Oto przykładowe sposoby, w jakie różne znaki zodiaku mogą podchodzić do pieniędzy:

Baran a pieniądze

Baran jest znakiem, który zawsze musi być we wszystkim najlepszy. Odnosi się to także do pieniędzy. Jeśli Baran podchodzi do czegoś materialistycznie, to nie dla samej wartości pieniędzy czy ich posiadania i gromadzenia ich na koncie, ale dla faktu bycia lepszym od innych. A przynajmniej tak mu się wydaje. Baran jest zbyt dumny aby prosić kogoś o pieniądze, on musi mieć ich dużo, żeby pokazać innym ile jest wart, ale także żeby to jego o te pieniądze proszono. Baran nie jest skąpy, lubi dzielić się tym, co ma i dla swoich bliskich jest bardzo szczodry.

Byk a pieniądze

Według opinii starych astrologów to Byk jest największym materialistą z całego zodiaku, ale materializm ten wynika z potrzeby spokoju i poczucia bezpieczeństwa. Byk lubi mieć odłożoną na koncie pewną sumę pieniędzy, dzięki której będzie czuł się pewnie. Byk myśli materialistycznie i do pewnych znajomości podchodzi biznesowo, ale nigdy nie bywa skąpy, wręcz przeciwnie. Chętnie dzieli się z innymi tym, co posiada lub do czego doszedł i szczerze cieszy się z tego, że może komuś pomóc lub wesprzeć finansowo. Inna sprawa, że Byka pieniądze kochają i ma niezłe pomysły biznesowe i żyłkę do interesów.

Bliźnięta a pieniądze

Bliźnięta to znak chaotyczny i mało konkretny. Bliźnięta zawsze myślą o niebieskich migdałach i są raczej kiepsko osadzone w realiach życia. Ale Bliźniętami włada Merkury – planeta kupców i oszustów, a więc każdy Bliźniak ma w sobie coś z kupca. Bliźnięta nadają się na pracowników marketingu, świetnie potrafią sprzedać rzecz mało wartościową za duże pieniądze. Bliźnięta nie są materialistami i nie gromadzą pieniędzy na czarną godzinę. Raczej szybko wydają i nie zastanawiają się nad konsekwencjami.

Rak a pieniądze

Rak jest materialistą i na wszystko patrzy pod kątem pieniędzy. Trzeba przyznać, że Rak to chyba największy dusigrosz z całego zodiaku. Szczodry jest tylko wobec rodziny, a sam chętnie pieniądze gromadzi na koncie i trzyma na nich mocno rękę. W małżeństwie to właśnie Rak będzie pilnował kwestii finansowych i dbał o bezpieczeństwo swoich bliskich. Rak lubi poważne inwestycje i solidne fundamenty. Raka interesują pieniądze i bezpieczeństwo, jakie mogą mu zapewnić.

Lew a pieniądze

Lew jak na króla przystało uwielbia luksus i wielką kasę. Często ma w życiu szczęście i pieniądze same do niego przychodzą. Każdy Lew kocha wszystko co najlepszej jakości, czyli ubrania, biżuterię, samochody, wszelkie dogadzanie sobie np. spa lub masaże, drogie wycieczki itp. A jak wiadomo aby żyć na takim poziomie trzeba mieć pieniądze. Lew potrafi je zarobić i ma zmysł biznesowy. Ale na pewno nie jest skąpy, Lew to jeden z najbardziej szczodrych znaków, zawsze chętnie pomoże, chętnie się z kimś podzieli i jak kupuje prezenty to z rozmachem. Taki jest Lew – lubi szczodrze obdarzać!

Panna a pieniądze

Trzeba przyznać, że Panna ma żyłkę do interesów i potrafi zrobić niezłe pieniądze z niczego. Ale jest przy tym skąpa i żeby nie powiedzieć cwana. Na pewno nie da się nigdy wplątać w coś na czym będzie stratna. Panna trzyma rękę na pulsie i nie za bardzo lubi obdarzać innych tym, co posiada. Tacy są np. mężczyźni spod tego znaku... do najbardziej szczodrych nie należą i pomimo tego, że w finansach uznają równouprawnienie i uważają, że w związku każdy powinien płacić za siebie to jednak nie uznają takiej zasady w życiu i ostateczne decyzje zawsze zostawiają sobie, twierdząc, że to mężczyzna jest głową rodziny.

Waga a pieniądze

Potrzebuje pieniędzy do komfortowego życia, ale nie bywa materialistką. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni lubią smak pieniądza i komfort jaki im zapewnia, ale nie należą do dusigroszów i osób przesadnie oszczędnych. Zazwyczaj Wagi mają szeroki gest i potrafią obdarzyć bliskich pięknymi prezentami. Nie lubią skąpstwa i na niczym nie oszczędzają. Lubią piękne przedmioty, wszystko co jest na wysokim poziomie i co miłe dla oka. Panie nie szczędzą sobie drogich dodatków lub przedmiotów upiększających dom.

Skorpion a pieniądze

Skorpion to znak który może być osobą materialistycznie nastawioną do życia i który może sobie obrać za cel zrobienie wielkiej kariery lub zarobienie wielkich pieniędzy. Skorpion bywa sknerą i nie lubi wydawać pieniędzy, czasem spotyka się Skorpiony zdeterminowane i zbierające pieniądze na jakiś cel, np. na wycieczki zagraniczne, które uwielbiają. Skorpion nigdy nie zapomina i jeśli kiedyś poprosi cię o pożyczkę a ty odmówisz, to on tego nie zapomni. Jeśli ty będziesz w potrzebie to nie licz na jego pomoc finansową. Ale jeśli kiedyś mu pomogłeś, to pamiętaj, że Skorpion zrobi wszystko aby się odwdzięczyć.

Strzelec  a pieniądze

Każda osoba spod znaku Strzelca zwraca uwagę na prestiż i na stan posiadania swoich znajomych. Lubi ludzi bogatych i takich, którzy mogą jej się do czegoś przydać, ale pieniędzy gromadzić nie lubi i daleka jest od skąpstwa. Wręcz przeciwnie! Każdy Strzelec, jeśli pieniądze posiada to chętnie się nimi podzieli. Najbardziej szczodry jest w miłości, jeśli kocha to potrafi dać swojej drugiej połówce wszystko, nie zwracając uwagi na koszty. Strzelec lubi pieniądze, a one lubią jego.

Koziorożec  a pieniądze

Ten znak kocha pieniądze, ale nie dla samych pieniędzy, raczej dla tego z czym się one wiążą. Tak jak Lew, Koziorożec lubi życie na wysokim poziomie, ładnie urządzony dom, super samochód, wycieczki zagraniczne z atrakcjami i kocha sławę, luksus, wszystko co najwyższej jakości. Dlatego dąży przez całe życie do zajęcia odpowiedniej pozycji społecznej, do posiadania pieniędzy. Czasem zrobienie majątku jest dla Koziorożca celem samym w sobie i przysłania mu cały świat. Wtedy po trupach do celu... Koziorożec liczy kasę i nie lubi szastać pieniędzmi a także bezsensownie ich wydawać. Szczodry jest tylko dla osób, które kocha i którym ufa.

Wodnik  a pieniądze

Wodnik to chyba najmniej materialistyczny znak zodiaku. Kocha wolność i swobodę, którą dają mu pieniądze, ale jednocześnie uważa, że pieniądze niszczą człowieka i często żyje w ubóstwie twierdząc, że pieniądze szczęścia nie dają. Trzeba przyznać że ze wszystkich znaków to właśnie Wodnik nie nadaje się do prowadzenia biznesu, nie ma ku temu predyspozycji. Często odda ostatnią koszulę i sam będzie chodził nago, twierdząc, że stać go jeszcze na szlachetne czyny. Wodnik jest po prostu zbyt dobry i wrażliwy, aby zarobić fortunę i wcale mu na tej fortunie nie zależy.

Ryby  a pieniądze

Osoby spod znaku Ryb żyją w swoim świecie marzeń, nie zwracając uwagi na kwestie finansowe. Nie dla nich biznesy, interesy i zarabianie wielkich pieniędzy. Ryby są wrażliwe, delikatne i zbyt niefrasobliwe aby pieniądze móc utrzymać. Najczęściej jeśli je mają to szybko wydają, mają łatwą rękę do wydawania pieniędzy. I kwestia istotna – Ryby są naiwne i łatwo je oszukać, naciągnąć i wplątać w interes, który przyniesie Rybie tylko straty. Dlatego Ryby powinny uważać i bardziej roztropnie podchodzić do wszelkich spółek. Ale Ryby posiadają jedną piękną cechę, nie bywają materialistami, pieniądze nie są sensem ich życia.

Podsumowując należy zauważyć, że to, jak dana osoba traktuje pieniądze, nie zawsze jest związane z jej znakiem zodiaku. Wiele czynników może wpływać na to, jak dana osoba podejmuje decyzje finansowe i jak traktuje pieniądze, takich jak jej osobiste wartości, doświadczenia życiowe i cel życiowy. Każda osoba jest unikalna i indywidualnie podejmuje decyzje dotyczące swoich finansów.

 

Polecane Artykuły

 • Marlena_Dietrich_znak_zodiaku
  Marlena Dietrich - analiza horoskopu gwiazdy

  Kiedy rozpoczynamy swoją przygodę z astrologią i uczymy się czytać z gwiazd to bardzo szybko zauważamy, że w astrologii wszystko ma swój porządek i wszystko od czegoś zależy. Najlepiej sprawdzać horoskopy na sobie i patrzeć na gwiazdy w chwili naszego urodzenia, ale szybko potem zaczyna nas fascynować drugi człowiek i wszystko co możemy się dowiedzieć o innej osobie.

 • Moda a znaki zodiaku
  Moda i styl ubierania a znaki zodiaku

  Jakie są zwyczaje modowe znaków zodiaku? Czy styl ubierania może być powiązany z naszą datą urodzenia?  Jeżeli kochasz się ładnie ubierać to napewno chcesz wiedzieć z kim będziesz się dobrze czuć.  Czy tak zwany styl "old money" Byka może iść w parze z aktualną modą preferowaną przez Ryby?

 • Rytuał na wyostrzenie intuicji

  Każdy z nas chciałby mieć doskonałą intuicję, która pomogłaby mu podejmować trafne deyzje na wielu płaszczyznach jego życia. Podobno kobiety mają lepszą intucję od mężczyzn, ale chyba nie do końca jest to prawdą.

 • Szczerosc_znaki_zodiaku
  Szczerość a znaki zodiaku - które są bardziej i mniej szczere?

  Które znaki zodiaku są najszczersze? Zobacz komu można zaufać!  Czy data urodzenia - czyli znak zodiaku - może mieć wpływ na szczerość.  Astrolodzy nie mają wątpliwości, że niektóre znaki zodiaku są bardziej skłonne do szczerości, a inne mniej.  Sprawdź kto jest w gronie osób, którym warto zaufać.  

 • Marilyn Monroe - astrologiczny portret gwiazdy

  Kiedy astrolog patrzy na kosmogram urodzeniowy po raz pierwszy, najpierw zwraca uwagę na największe skupisko planet, może zdarzyć się tak, że cztery planety zgromadziły się w jednym znaku, np. w znaku Strzelca.

 • Milosc_znaki_zodiaku_zwiazek
  Miłosny zodiak - które znaki zodiaku chcą miłości i stałego związku?

  Znaki zodiaku – które znaki zodiaku mają skłonność do miłości i trwałych związków.  Dlaczego niektóre znaki zakochują się na całe życie, a u innych miłość się ulatnia po paru miesiącach lub kilku latach. Sprawdź z kim stworzyć twały i szczęśliwy związek - pełny milości i radośći! 

 • Rytual na seks weekend
  Rytuał na noc pełną seksu

  Jeśli masz ochotę na miłosne igraszki i noc pełną seksu to napewno warto zadbać o odpowiednią atmosferę i niezbędne afrodyzjaki. Pamietaj, że noc pełna seksu to przede wszystkim odpowiednia atmosfera i budowanie tej atmosfery.  Sprowadź ten rytuał i zobacz jak można fajnie rozpocząć weekend!

 • Rytuał_na_miłość_magia
  Magia - rytuał na miłość

  Jeśli wierzysz w potęgę magii, a z mojego doświadczenia wynika, że rytuały magiczne są skuteczne, szczególnie w przypadku magii miłosnej.  Warto zapoznać się z prostymi magicznymi technikami, które pozwolą Ci osiągnąć to, o czym marzysz.

Używamy cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.